NARODOWE CZYTANIE w Jedynce

241466390 1205169653330328 3872847039495290370 n

Także w tym roku, tradycyjnie, włączyliśmy się w akcję jubileuszowego, gdyż odbywającego się już po raz dziesiąty, NARODOWEGO CZYTANIA kanonicznych utworów polskiej literatury. Tym razem jest to doskonała „tragifarsa kołtuńska” Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Autorka niezwykle celnie uchwyciła słabości ludzkiej natury, które bez względu na czas, miejsce, płeć i status człowieka, bywają bardzo szkodliwe i niebezpieczne. Dulszczyzna, o której Zapolska opowiada w humorystycznej formie, bez wątpienia jest godna potępienia.


Zapraszamy do wysłuchania fragmentów komedii w wykonaniu uczniów klasy 3 F IB.

Posłuchaj na SoundCloud

 

 

 

 


Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczczona uroczystą akademią przygotowaną przez młodzież

  

kotylion

 Faux Pas 11 listopada     MS1 11 listopada

 

 


 Dzień Patrona i „Adamowe”

21 stycznia był w naszej szkole wyjątkowy, gdyż obchodziliśmy Święto naszego Patrona, tym razem pod hasłem „W Soplicowie”. W związku z tym motywem przewodnim był wybitny epos „Pan Tadeusz”, z którego Inwokacja czytana była w kilku językach: po polsku tekst czytała Pani dyrektor Jolanta Skrzypczyńska i Pan wicedyrektor Łukasz Jakubowski, po niemiecku Pani Lea Knölcke, po białorusku Pan Aleksiej Dzenis, zaś po angielsku uczniowie Adrian Jasik i Adam Kowalski. Mieliśmy też okazję wysłuchać hymnu Warmii oraz utworu z repertuaru Marka Grechuty, które wykonał Pan Daniel Rupiński, olsztyński hejnalista. Wszystko uświetnione zostało oprawą artystyczną w wykonaniu młodzieży z Muzycznej Sceny Jedynki i naszej szkolnej grupy teatralnej Faux Pas.

Wszystkie klasy pierwsze wspaniale zaprezentowały się w trakcie konkursu ADAMOWE, inspirowanego eposem Mickiewicza, a zwycięstwo przypadło 1b. Na pewno Mickiewicz będzie sprzyjał wszystkim, którzy występowali na scenie! Serdecznie gratulujemy!

 

Adamowe 001 Adamowe 003Adamowe 004Adamowe 006Adamowe 008Adamowe 010Adamowe 012Adamowe 016Adamowe 018Adamowe 021Adamowe 023Adamowe 024Adamowe 025Adamowe 026Adamowe 027Adamowe 028

  Pamiętamy o Patronie nie tylko zimą!

patron nie zima


Studniówka – zawsze w szkole!

 studniowka lo1 01studniowka lo1 02studniowka lo1 03studniowka lo1 04

 


 Dzień Otwarty – prezentujemy tradycję i nowoczesność w naszej Jedynce

 

dzien otwarty I LO 01dzien otwarty I LO 02dzien otwarty I LO 03dzien otwarty I LO 04


 Ostatnia lekcja – od lat wygłaszana na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Tym razem w akcji Pani Żaneta Kędzierska

I LO Ostatnia Lekcja Kedzierska

Uroczystość zakończenia roku klas trzecich odbyła się w czwartek 28 kwietnia 2022r. o godzinie 15.30 w szkolnej auli.

Ostatnia lekcja, przeprowadzona przez prof. Żanetę Kędzierską zakończyła trzyletni okres edukacji uczniów, którzy uczęszczali do gimnazjum. Ten rozdział historii polskiej szkoły został zamknięty.

W tym roku szkolnym również ukończyli naukę pierwsi absolwenci oddziału międzynarodowego, otwierając tym samym nowy rozdział w historii szkoły .

Wszystkim moim wspaniałym absolwentom życzę sukcesów na obu maturach: polskiej i międzynarodowej, realizacji marzeń i szczęśliwego długiego życia


 

Opieka nad Kolumną Orła Białego

 

 opieka nad kolumna orla bialego

opieka nad kolumna orla bialego 02opieka nad kolumna orla bialego 03

 „Popołudnie z Faux Pas”- tradycyjne spotkanie wieńczące rok szkolny i teatralne projekty szkolnej grupy teatralnej. Tym razem sztuka na podstawie dramatu S. Mrożka „Imieniny”

 

 popoludnie z faux pas


Tradycja składania kwiatów na koniec roku szkolnego pod tablicą upamiętniającą pierwszych Nauczycieli , założycieli szkoły w 1945 roku

 

tablica upamietaniajaca pierwszych zalozycieli szkoly 01tablica upamietaniajaca pierwszych zalozycieli szkoly 02

 


Kontynuowanie tradycji – Absolwenci

 

absolwent ILO Lenkiewicz

„Drodzy Koledzy ,Przyjaciele i absolwenci ILO !

Z prawdziwą radością przeczytałem wszystkie komentarze i wspomnienia pod moim zdjęciem klasowym.

Jestem dumny ,że byłem uczniem i absolwentem tej szkoły i zawsze i wszędzie to podkreślałem.

Cieszę się ,że moja córka Marysia kontynuuje tradycje rodzinne i jest uczennicą III klasy, a wkrótce zostanie maturzystką.

Gratuluję i dziękuję obecnej Pani dyrektor Jolancie Skrzypczyńskiej i całemu Gronu Pedagogicznemu ,że realizuje wartości wolnościowe, demokratyczne i europejskie, o których my w młodości tylko marzyliśmy, a jakie w późniejszym wieku wywalczyliśmy.

Pozdrawiam wszystkich obecnych uczniów i wszystkich absolwentów, a zwłaszcza tych porozrzucanych po kraju i świecie, których łączy jedno - duma i miłość do naszej "budy"