Premiera musicalu Hamilton

25 lutego odbyła się premiera spektaklu 'Hamilton' w wersji uczniów programu IB DP-grupy musicalowej naszej szkoły. Uczniowie przygotowali musical w ramach obowiazkowego przedmiotu CAS,ale kto był na premierze, ten widział,że było to coś więcej niż projekt. Spektakl był niesamowity,profesjonalnie przygotowany i zagrany/zaśpiewany, nasi artyści włożyli w swój występ serce i duszę. Każdy utwór wzbudzał aplauz publiczności, musical został nagrodzony owacją na stojąco-zasłużenie!

musical hamilton ILO

W spektaklu wystąpili(kolejność losowa):

1. Alicja Orent 3i - Alexander Hamilton

2.Tymon Bielski 3f - Aaron Burr

3.Anna Jarmoła 3 f- Eliza Schuyler-Hamilton

4.Laura Jastrzębska 3 f-Angelica Schuyler

5.Wiktoria Zakrzewska 3f -Peggy Schuyler

6.Alex Bałdyga 3f - Marquis Lafayette

7.Gerard Gallas 3f - George Washington

8.Karolina Skłodowska 3f - John Lawrence

9.Katarzyna Jastrzębska 3f - Samuel Seabury

10.Patrycja Nasińska 3f - Hercules Mulligan

11.Tomasz Wyżlic 3f - Generał Charles Lee

12.Emilia Wachowska 3b - Król Jerzy III

13.Agat Idzikowska 3a - Philip Schuyler

14.Wiktoria Kusz 3a - zespół

15.Karolina Zabielska 3i - zespół

16.Julia Zabielska 2d -zespół

17.Robert Jurczak 3f - lekarz, również konferansjer

18.Iga Bielak-Andrzejczyk 3a -reżyseria, choreografia,konferansjerka

Serdecznie dziękujemy naszym artystom za niezapomniane przeżycia. Dziękujemy również wszystkim, którzy umożliwili realizację projektu- P.Dyrektor Jolancie Skrzypczyńskiej, PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz rodzicom.


Polska – Hiszpania

 dzien jezyka hiszpanskiego I LO

23 kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dnia Języka Hiszpańskiego oraz Międzynarodowy Dzień Książki, który upamiętnia śmierć dwóch wielkich pisarzy światowego formatu: Miguela de Cervantesa i Williama Shakespeare’a.

Co roku odbywa się czytanie "Don Kichota" w dniu 23 kwietnia i w tym sposób składa hołd pisarzowi oraz ojcu języka hiszpańskiego. To jest wieloletnią hiszpańską tradycją, która ostatnimi czasy pojawiła się na stałe w kalendarzu kulturalnym wielu państw Europy i świata.

W roku 2022, po raz pierwszy, uczniowie z I LO w Olsztynie też brali udział w czytaniu Don Kichota, link poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=PF4miaqd44g&t=63s...

 

W dniach 25-29 maja, uczniowie drugiej klasy uczący się języka hiszpańskiego w I LO wzięli udział w projekcie integracyjnym dotyczącym kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Projekt realizowany wspólnie z I LO im. O. Balzera w Zakopanem. Pani Maria Jarończyk oraz Pani Angelina Núñez Cueva de Andruszkiewicz były organizatorkami tego projektu. Dziękujemy bardzo wszystkim rodzinom w Zakopanem, które przyjęły naszych uczniów z I LO w Olsztynie, w szczególności rodzinom Marii Karpiel, Aleksandrze Fidermak, Lilianie Walkosz oraz Jacka Gizaka.

projekt integracykny I LO

Oprócz warsztatów był: spacer po Krupówkach, wjazd na Gubałówkę, wizyta na cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, zwiedzenie Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza „Willa Koliba”, spacer do Morskiego Oka, trasa Dolina Białego Potoku- jaskinia Dziura. W drodze powrotnej do Olsztyna grupa uczniów z klasy pre IB odbyła nocny spacer po Krakowie.