Spotkanie z Panem Antonim Liberą

28 września 2021 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Pana Antoniego Liberę, pisarza, tłumacza, między innymi dzieł Sofoklesa, Rilkego i Becketta, autora znanej powieści "Madame", obecnej na liście lektur uczniów szkoły ponadpodstawowej. Spotkanie, zorganizowane przez Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, stało się okazją do wysłuchania bardzo interesujących i inspirujących spostrzeżeń, a także odkrywania przez Pana Liberę tajemnic warsztatu twórczego pisarza.
Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć i przed Mistrzem zaprezentować fragmenty "Madame".

antoni libera w I LO 01antoni libera w I LO 02antoni libera w I LO 03antoni libera w I LO 04


Program CERNUDA

30 listopada uczniowie naszej szkoły uczący się języka hiszpańskiego spotkali się z nauczycielem Gaspar Cuesta z Tarifa nasza szkoła została wybrana jako jedyna w Olsztynie w ramach Programu Cernuda. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Szkół Hiszpańskich Andaluzji oraz Ministerstwa Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce.

gaspar guesta

 


Pan Waldemar Kontewicz w I LO

 waledemar kontewicz w I LO

14 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie w szkolnej auli z bardzo ciekawym człowiekiem: prozaikiem, poetą, tłumaczem poezji z języka angielskiego, laureatem czytelników w konkursie „Wawrzyn” oraz byłym nauczycielem. Choć urodził się w Braniewie, to kolejne lata swojego życia spędzał w różnych częściach Polski. W 1987 r. wyemigrował za granicę, by ostatecznie zamieszkać w Kanadzie, z której chętnie wraca do ojczyzny. Pan Kontewicz opowiadał nam o swoim życiu, twórczości, literackich fascynacjach oraz pracy nauczyciela w kanadyjskiej szkole średniej. Przekonał nas, że ludzki umysł ma nieograniczone możliwości łączenia przeróżnych dziedzin nauki, a w szczególności humanistyki i nauk ścisłych.

Klasa 2A